Повредена жена во фабрика во Кавадарци – Слободен печат
Хроника

Повредена жена во фабрика во Кавадарци

Жена на возраст од триесетина години била повредена попладнево во фабрика во Кавадарци. Оваа информација ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Увидот во фабриката е во тек. Според првичните информации, станува збор за повреда на раката. Засега не можеме да кажеме повеќе детали, нагласи Додевски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close