Повредена е девојка во сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

Дваесет и тригодишна девојка од Крива Паланка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16 часот на патот Крива Паланка – Деве Баир, во близина на место викано „Бегови бавчи“.

Во несреќата, информираат од полицијата, учествувале „пежо 407“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Д.(27) од Крива Паланка и „фолксваген пасат“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.П.(23) од Крива Паланка.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила С.П., констатирани во Здравствениот дом во Крива Паланка, каде била пренесена за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

Прочитајте и...  Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски