7 C
Скопје

Повредена девојка во сообраќајка во Кавадарци

На кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од кавадаречкото село Веничани, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки повреди здобила сопатничката И.А.(26) од Скопје која е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“. За настанот бил известен заменик Јавен обвинител ,а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица во Кавадарци.

Прочитајте и...  Гевгеличанец од крим техника украл марихуана која требало да се вештачи

Поврзани вести

Двајца скопјани украделе злато, лаптопи, бела техника од семејна куќа во Идризово

Слободен печат

Гевгеличанец од крим техника украл марихуана која требало да се вештачи

Слободен печат

Татко ја спасил ќерката од зетот кој со нож ја касапел сопругата

Слободен печат

Приведен крадец, украденото вратено на сопственикот

Слободен печат

Агресивен пациент: Интревенирале полицајци опремени во заштитна облека

Слободен печат

Страотна сообраќајка кај Струмица, две лица пренесени на Клинички во Скопје 

Слободен печат

Остави Коментар