Повреден велосипедист во Скопје

Велосипедист сообраќајка фото Архива

Во скопската полиција вчера е пријавено дека на улицата „Љубљанска” патничко возило „тојота”, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.К.(33) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од Ф.Н.(51) од Скопје.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември”.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот