Повреден тракторист кај Зрновска река – Слободен печат
Хроника

Повреден тракторист кај Зрновска река

Тој е задржан на лекување во болница во Штип. 

Вчера во полициската станица во Кочани е пријавено дека на некатегоризиран пат од правец на село Зрновци кон браната „Зрновска река“, поточно кај местото викано „Бузовачки дол“, поради лизгање на земјиште од патот се превртел трактор со приколка, управуван од Ѓ.С. (38) од Зрновци. Притоа, Ѓ.С. здобил тешки повреди е задржан на лекување во болница во Штип.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close