Повреден пешак во Скопје

брза помош сообраќајка
Повредените од сообраќајката се враќаат во Македонија /Фото: МИА

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки повреди, по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Вчера во 10.30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Методија Шаторов Шарло” и улицата „Милан Зечар” патничко возило „фиат“управувано од М.Ш. (36) од Скопје, удрило во пешак С.З.(79) од Скопје.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки повреди, по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот