Повреден моторџија на автопатот Тетово – Скопје

Синоќа во МВР е пријавено дека на автопатот Тетово – Скопје, после наплатната станица Желино, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда“ управуван од Т.К.(51) од Куманово и возило „фолксваген пасат“ управувано од П.П.(24) од Скопје.

Во незгодата, со повреди се здобил мотоциклистот, по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Прочитајте и...  Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Прочитај повеќе

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат

Жител на Дебреште извршил обљуба врз малолетно девојче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За осум часа казнети 160 мотоциклисти

МИА Агенција

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат

Кривична пријава против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје

Слободен печат

Пет лица се повредени во судир на скопски „пасат“ и кумановска „корса“ кај Охрид

Слободен печат

Автомобил удри 71-годишен пешак во Скопје

Слободен печат

Возило излетало од патот и завршило на покрив од воденица во Македонска Каменица

Слободен печат