18 C
Скопје

Повреден малолетник откако во него удрил автомобил

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Малолетник пренесен во болница откако бил удрен со автомобил.

Во СВР Тетово било пријавено дека во сеото Балиндол, гостиварско, патничко возило „мeрцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.Б.(26) од Балиндол, удрило во малолетен пешак од Гостивар, информираат од МВР.

Во незгодата пешакот здобил тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар во Гостивар. 

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Поврзани вести

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

Слободен печат

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири брода со 500 мигранти

МИА Агенција

Груби: Ние направивме сè, редот е на ЕУ

МИА Агенција

Гир: Време е да се оди напред

Остави Коментар