Повреден малолетен велосипедист откако автомобил удрил во него, па во друго возило кое било паркирано

Малолетен велосипедист бил повреден во сообраќајка во Куманово, откако автомобил удрил прво во него,а потоа и во  друго возило кое било паркирано.

Според пријавеното, на 04.08.2020 во 17.25 часот било пријавено дека во Куманово, на паркинг простор на бул.„Октомвриска револуција“, патничко возило „шкода“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.Ц.(34) од Куманово удрило во велосипед, управуван од 15-годишник од Куманово и во патничко возило „опел астра“, со кумановски регистарски ознаки, паркирано од Н.С.(30) од Куманово.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Куманово, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

Прочитајте и...  Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Прочитај повеќе

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Слободен печат

МПС: Да се заостри казнената политика за напад врз полицајци!

Лука Андреев

Во паркирано товарно возило откриени 8 мигранти

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против чичкото кој ги малтретираше своите внуци

Слободен печат

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрвокрадци нападнале полицајци, приведени четири лица

Маријана Митровска

Кавадарчанец пренесен во болница откако се повредил при работа

Слободен печат

Кривични против три лица за производство и шверц на дрога

Слободен печат

Кичевец во склоп на црква пронашол рачна бомба

Слободен печат

Среде бел ден тетовци фатени со хероин

Слободен печат

Тетовка удрена од автомобил, пренесена во болница

Слободен печат