Повреден 74-годишник при пожар во куќа по експлозија на решо на плин

Увид во куќата извршила екипа од СВР Тетово. 

Седумдесет и четиригодишен жител на Тетово е повреден откако се обидел да го изгаси пожарот дома предизвикан по експлозија на решо на плин за кафе. Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица пожарот бил целосно изгаснат.

– Вчера во 9.45 часот во СВР Тетово пријавено е дека при експлозија на плинско шише, избувнал пожар во куќата на 74-годишниот М.Х., на улицата „146″ во Тетово. М.Х., обидувајќи се самиот да го изгасне пожарот, се задобил со повреди на лицето и рацете, по што бил префрлен во Клиничка болница Тетово, инфомираат денес од СВР Тетово.

Увид во куќата извршила екипа од СВР Тетово.

Видео на денот