Повозрасна жена се повредила во автобус на ЈСП

Жена се здобила со тешки телесни повреди кога се лизнала и паднала на скали во автобус на ЈСП.

Во 12.35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена 69-годишната Н.П. од Скопје.

Според пријавеното, Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и паднала.

Се преземаат мерки за расчистувње на случајот.

Прочитајте и...  Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Прочитај повеќе

Загина градежен работник

Тепачка на жители на Желино и Пирок во Тетово

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Возач е повреден во сообраќајка близу Прилеп

Во камион откриени 25 мигранти

Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Надрилекар од Неготино продавал „лекови“ по цена од 6.000 денари

Слободен печат

Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка

Слободен печат

Скопјанец нападнал келнер по расправија за носење на заштитна маска

Слободен печат

СВР Скопје го расветли случајот со опожарено патничко возило во скопско Ново Лисиче

Слободен печат

Воз удри во автомобил

Повреден велосипедист на Водно