Повеќе од 20 српски војници повредени во автобуска несреќа – Слободен печат
ВестиРегион

Повеќе од 20 српски војници повредени во автобуска несреќа

Несреќата се случила околу 12.30 часот и повредените војници се хоспитализирани.

Најмалку 23 српски војници се повредени откако се преврте автобус во близина на Врање, јавија српските медиуми.

Несреќата се случила околу 12:30 часот и повредените војници се хоспитализирани.

Автобусот се движел од правец на Големо Село кон Врање. Засега нема информации за состојбата на повредените.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close