Повеќе од 13 милиони луѓе во светот закрепнале од коронавирусот

Во САД каде што се заразиле повеќе од пет милиони луѓе, речиси 2.700.000 закрепнале.

Од почетокот на пандемијата во светот со коронавирусот се заразиле повеќе од 20 милиони луѓе, а 13 милиони се избориле против него.

Според интернет страницата Ворлдометерс, најмногу оздравени има во земјите каде што има најмногу заразени.

Во САД каде што се заразиле повеќе од пет милиони луѓе, речиси 2.700.000 закрепнале.

Во Бразил, каде што се заразени три милиони луѓе, закрепнале повеќе од два милиони, а во Индија закрепнале еден и пол милион од 2.226.153 лица заразени со коронавирусот.

Прочитајте и...  Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Прочитај повеќе

Лукашенко му возврати на Макрон: Тој требаше да даде оставка пред две години

Слободен печат

Кој е подготвен за судирот меѓу Азербејџан и Ерменија – Едната страна има драстично повеќе војници

Слободен печат

Макрон: Хезболах да разјасни дали е партија или милиција

Слободен печат

Помпео вечерва во посета на Грција, разговарал со Столтенберг за тензиите во источниот Медитеран

Слободен печат

„Света е наш претседател”: Повеќе од 100.000 демонстранти на улиците во Белорусија

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во напад во Нигерија се убиени 18 луѓе, одговорноста ја презема Исламска држава

Слободен печат

Заев и Борисов телефонски разговараа за соработка меѓу двете земји

Слободен печат

Трамп: Бајден треба да се тестира за дрога пред дебатата

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот