Потврдени се 285 нови случаи на коронавирус во Србија, починаа шест лица

Според последните податоци на Министерството за здравство, во Србија се забележани 285 нови случаи на коронавирусот, при што починале шест лица.

Во Србија до 15 часот денеска вкупно се регистрирани 9.009 потврдени случаи на Ковид-19, а од вчера се тестирани 6.703 лица.

Хоспитализирани се 2.479 луѓе, а на респиратор се 71, додека излечени се 1.343 пациенти.

Видео на денот