ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање - Слободен печат

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Од автомобилот се слушаше гласна музика и кашлање

Кошаркарот на Црвена звезда и српски репрезентативец, Огњен Кузмиќ,  е тешко повреден во сообраќајната несреќа која се случи сабајлево на магистралниот пат Приједор – Бања Лука. Несреќата се случи кога возилото „Порше“ во кое беа Кузмиќ и пријателот Богдан Илиќ, се удри во возило „БМВ“ во кое беше уште еден спортист, боксерот Дражен Јањанин со пријателот Марко Мијатовиќ.

фото: приједорданас

По сударот и двете возила се превртеа со тоа што „Поршето“ во кое беа Кузмиќ и Илиќ беше целосно уништено и излета од патот.

Боксерот Јањанин, за „Српскаинфо“  објасни како дојде до сударот во кој најтешко помина Кузмиќ.

фото:приједорданас

– Се враќав од бокс меч од Минхен и Мијатовиќ со мојот автомобил дојде да ме земе во Бања Лука. Се наоѓавме во Рамиќ околу пет часот кога по кривината пред нашите очи се појави светло. Автомобил со голема брзина одеше од обратна насока и одеднаш влезе во нашата лента на движење. Мијатовиќ брзо реагираше и го сврте автомобилот на страна, ние удривме во заштитната ограда. Меѓутоа автомобил „Порше“ удри во нашиот заден крај на автомобилот, ја откина вратата и тркалото на нашето возило – вели Јањанин кој додаде дека возилото од силината на ударот се преврте, додека вториот автомобил застанал дури 200 метри подалеку.

фото: приједорданас

– Го скршив прозорот и го извлеков пријателот надвор од автомобилот. Веднаш потрчавме кај вториот автомобил кој беше излетан од патот и од него се слушаше гласна музика и како некој кашла. Набрзо дојдоа пожарникарите и ги извлекоа од возилото. Ние добро поминавме но слушнав дека Кузмиќ и неговиот пријател се во тешка состојба и се молиме за нивното здравје – изјави Јањанин.

Прочитај повеќе

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

15. четвртфинале во Мелбурн за Федерер

Слободен печат

Стокхолм под опсада: 20.000 Хрвати ќе ги бодрат „коцкестите“

Слободен печат

Македонката Јана Атанасовска триумфира на трка во слалом во Чешка

Слободен печат

Атлетичарот Стојоски постави нов државен рекорд на 400 метри

Слободен печат

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат

Остави Коментар

3 × one =

Прочитај повеќе

Нема простор за паника, од утре стартуваат превентивните мерки за коронавирусот

МИА

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

„Телеграмисти“ и „Јавни Собисти“, да ви објаснам што е к*рва!

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Љума и Даут од „Медена земја“ добитници на „ASC“ најпрестижната награда во кинематографијата

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат