ПОТРЕСНО: Дете плаче додека противничките навивачи му го кинат дресот! (ВИДЕО) - Слободен печат

ПОТРЕСНО: Дете плаче додека противничките навивачи му го кинат дресот! (ВИДЕО)

На јужноамериканскиот континент често гледаме брутални испади на навивачите, а сега најнов пример доаѓа од натпреварот во бразилската Серија А лига меѓу градските ривали Интернасионал и Гремио.

Еве за што станува збор. Мајката почнала да се радува на бодот освоен на гости (Интернасионал-Гремио 1:1), на што веднаш и бурно реагирале домашните навивачи.

Одлучија веднаш да ги нападнат, да ги туркаат, употребат сила да го одземат и скинат дресот на детето кое веќе плачеше и заедно со неговата мајка се бореа едноставно не само со цел спречат да им го одземат дресот, туку и да се избегнат уште поголем инцидент.

Домашните „навивачи“ не успеаја во својата намера, но продолжија и натаму да ја туркаат мајката…

Прочитајте и...  24 поени на Ембид во дресот на Коби „24“ (ВИДЕО)

Еден од луѓето одговорни за безбедноста на стадионот ја смири ситуацијата, го зеде дресот,  а како што пренесува „Глобо еспорте“ подоцна тој човек им го вратил дресот на мајката и нејзиниот син.

Навистина потресни сцени и доказ дека во Бразил и воопшто во Јужна Америка фудбалот е повеќе од игра…

Веднаш и на социјалните мрежи реагираа и дел од фудбалерите на Гремио и прашаа како да се дојде до контакт со семејството, во намерата да ја покажат солидарноста.

Прочитај повеќе

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат

АБА ја потврди казната за МЗТ Скопје

Слободен печат

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 1 =

Прочитај повеќе

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Слободен печат

24 поени на Ембид во дресот на Коби „24“ (ВИДЕО)

Слободен печат

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат