ПОТРЕСНИ СНИМКИ ОД ГРЦИЈА: Мајка со бебе во рацете бара спас од олујата (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

ПОТРЕСНИ СНИМКИ ОД ГРЦИЈА: Мајка со бебе во рацете бара спас од олујата (ВИДЕО)

Она што е познато е дека најмалку 7 лица, меѓу кои и две деца, загинале, а повеќе од 100 се повредени во силното невреме кое синоќа го погоди Халкидики.

Олујата која вчера ја зафати Грција била толку разорна, што речиси уништила некои угостителски објекти. Луѓе и мајки со деца во рацете, во паника, барале засолниште, пренесува Телеграф.рс.

Министерството за надворешни работи информира дека согласно комуникацијата остварена со надлежните служби нема загинати македонски државјани во синоќешното катастрофално невреме во регионот на Халкидики.

Она што е познато е дека најмалку 7 лица, меѓу кои и две деца, загинале, а повеќе од 100 се повредени во силното невреме кое синоќа го погоди Халкидики.

Според првичните информации на полицијата, загинале двајца постари туристи од Чешка, жена и 8-годишно дете од Романија, маж и дете од Русија. Во невремето настрадале и хотелите долж брегот.

 

Хрисохоидис: Загинати се шестмина туристи од Русија, Чешка и Романија, меѓу кои и две деца, а исчезнат е рибар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close