Потресна исповед на актерката Јана Стојановска: Докторите лавовски се бореа за моето бебе да преживее (ВИДЕО)

Фото: Инстаграм

Познатата актерка Јана Стојановска пред два месеци стана мајка и на свет го донесе малиот Ненад.

Убавата Јана се породи во седмиот месец од бременоста и иако предвреме на свет го донесе Ненад кој името го доби по нејзиниот покоен татко, сега се чувствуваат супер и се е во најдобар ред со здравјето на нејзиниот наследник.

Актерката веста за приновата ја криеше од јавноста, a приказната за сагата низ која поминала откако се породила ја раскажa за естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Што се откри тазе мајката погледнете во видеото во продолжение:

Видео на денот