ПОТРАГАТА ТРАЕЛА ТРИ ДЕНА: Уапсен мажот кој го изврши масакрот во Нови Сад!

Припадниците на Министерството за надворешни работи во Нови Сад го уапсија Горан Јанковиќ, поради постоење на основа дека на 24 мај си ја убил сопругата и нејзините родители, пренесува курир.рс

Постојат сомненија дека во петокот наутро, тој ги усмртил М.Ј, Н.П и Б.П. во нивната семејна куќа и тоа пред неговите малолетни деца.

Јанковиќ потоа побегнал од местото на настанот, а уапсен е во Нови Сад, после тридневна потрага во која, освен новосадската полиција, учествувале и припадници на хеликоперската единица, пренесуваат српските медиуми.

Прочитајте и...  РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Прочитај повеќе

Порошенко: Зеленски ме гони судски поради одмазда

Слободен печат

Филипче од Охрид: Младите здравствени работници активно се вклучени во креирањето на здравствените политики

Слободен печат

Нови 115 случаи на коронавирус, седум лица починаа, а 40 се излекувани

Слободен печат

Мицкоски од Прилеп: Ние чуда не ветуваме, тоа што ќе го ветиме, тоа и ќе го исполниме

Слободен печат

Почина академскиот сликар и професор Ангел Петров

Слободен печат

Макрон утре ќе го претстави составот на новата влада

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силјановска Давкова: Болна држава не може да се справи со Ковид-19, после 15 јули да ја прославиме обновената политика

Слободен печат

Конфиндустрија: Јавниот долг на Албанија може да надмине 100 проценти од БДП

Слободен печат

Папата ги поздрави напорите на СБ на ОН за воспоставување примирје низ светот

Слободен печат

Спасовски: Народот го избира премиерот

Слободен печат

Зибери: Стимулирање на младите земјоделци до 35 години, со неповратни грантови од 20.000 евра

Слободен печат

Шекеринска од Кичево: Невработеноста ќе ја намалуваме се додека таа не добие едноцифрена вредност

Слободен печат