ВИДЕО: Потрага по маж со самострел откако убил три жени во близина на Лондон

Полиција Британија / Фото EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Во близина на Лондон е во тек потера по осомничениот за напад со самострел откако три жени беа пронајдени убиени во семејна куќа.

Кајл Клифорд (26) од Енфилд, полицијата го бара по смртта на три жени, за кои се верува дека се од исто семејство, во Хертфордшир. Полицијата синоќа ги пронашла жртвите со тешки повреди, од кои подоцна починале.

„Мирор“ наведува дека жртвите се сопругата и ќерката на коментаторот за трки на BBC Five Live, Џон Хант, за кој се верува дека работел за трки на Би-Би-Си во вторникот и можеби го вклучил алармот кога се вратил дома.

Полицијата предупредува дека мажот се уште е вооружен и опасен и ги повикува луѓето кои ќе го видат да не му приоѓаат и да ја известат полицијата.

Детектив од Бедфордшир, Кембриџшир и Единицата за главен криминал во Хертфордшир рече: „Ова е неверојатно тежок инцидент за семејството на жртвите и би побарале да се почитува нивната приватност додека се помират со она што се случило. Додека сè уште сме во раните фази на оваа истрага, го бараме Кајл Клифорд, за кој веруваме дека може да се наоѓа во областите Хертфордшир или северен Лондон. Со оглед на сериозната природа на инцидентот, би апелирал до секој кој знае каде се наоѓа веднаш да се јави во полиција. Ако мислите дека го гледате, немојте веднаш да му пријдете и повикајте 999, можеби сепак има оружје во негова сопственост.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот