Потпиша за Ајакс и веднаш доби казна за долгиот јазик (ВИДЕО)

Младиот голман Кјел Шерпен од следната сезона ќе го носи дресот на холандскиот гигант Ајакс но по потпишувањето на договорот мораше да „одработи“ уште една домашна задача.

Имено, Шерпен кој е голем навивач на најголемиот ривал на Ајакс, Феенорд, и во минатото често тоа го објавуваше на социјалните мрежи, доби „казна“ од легендарните Марк Овермарс и Едвин ван дер Сар.

Тој во стилот на Барт Симпсон, од популарната серија „Симпсонови“, кој за казна на таблата мораше да пишува една иста реченица, така и Шерпен мораше на лист хартија да пишува „Ајакс е најдобар клуб во Холандија“.

Прочитајте и...  Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат