ПОТЕРНИЦА ПО ОПАСЕН МАЖ НА ВЕЛОСИПЕД: Француската полиција го бара овој човек поради нападот во Лион! (Фото)

Француската полиција е во потрага по лице за кое се сомнева дека е одговорно за експлозијата во центарот на Лион,  во која се повредени 13 лица.

Полицијата апелираше на сведоците да се јават доколку ја препознаат личноста од фотографија со маж на велоспиед, која е забележана од снимките на надворешните камери веднаш да ги контактираат.

Осомничениот, кој носел шорцеви и маица со долги ракави, бил опишан како „опасен“.

Фото: EPA / Police National

Се сомнева дека тој оставил вреќа или пакет кој експлодирал.

Најмалку 13 лица се повредени кога во центарот на градот Лион експлодирал пакет бомба, соопштија од порано официјални извори.

Прочитајте и...  Албанија: Политичкиот совет постигна договор за изборната реформа

Прочитај повеќе

Шокантно откритие на светските лекари: Коронавирусот се појавил во ноември?

Слободен печат

Градот Тетово има најмногу случаи на новозаболени од регионот

Слободен печат

Старец во САД бил бутнат за време на протестите, а потоа 57 полицајци дале отказ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дебар нема новозаболени случаи, 33 лица се во самоизолација

Слободен печат

Вашингтон вечерва го очекува еден од најголемите протести

Слободен печат

Чулев: На земјата и се потребни избори, но во оној момент кога граѓаните без страв ќе излезат да гласаат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Битиќи: За финансиска поддршка аплицирале 34.000 компании, 90 проценти од барањата се веќе одобрени

Слободен печат

Илјадници лица протестираа против расизмот пред британскиот Парламент (ВИДЕО)

Слободен печат

Познато кој ќе учествува, а кој ќе ги бојкотира изборите во Србија

Слободен печат

Реакции на Мета, Рама и Баша по постигнатиот договор за изборната реформа

Слободен печат

Две лица починаа, 125 нови случаи на Ковид 19 и 8 оздравени пациенти

Слободен печат

Уште 800 текстилни работници треба да се тестираат во рамките на скринингот во Штип

Слободен печат