Поставено улично осветлување во Карпош

Завршува поставувањето на уличното осветлување на улицата Варшавска. Поставени се 15 столба и 16 LED светилки со цел да се обезбеди поголема прегледност помеѓу двете средни училишта. Новото улично осветлување е донација од милион денари од фирмата ELTRA DOEL- Скопје.

Новите светилки ќе се воведат во функција од почетокот на идната недела.

Прочитајте и...  Рама од Валона најави: Албанија ќе ги олесни анти-ковид мерките

Прочитај повеќе

Заев: Фирмите што имаат загуба нема да треба да исплатат К-15 на вработените

Слободен печат

Париз ги повика Ереван и Баку на прекин на непријателствата

Слободен печат

Во Индија околу шест милиони инфицирани од коронавирус

Слободен печат

Мицкоски: Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен (ВИДЕО)

Слободен печат

Уште 148 новозаболени од коронавирус, тројца починати

Слободен печат

Заев: Порта Македонија не попречува пешачки, ниту моторен сообраќај

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се урна надвозник близу Москва, над 50 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

„Нов почеток” – Кампања на Општина Карпош за учениците, родителите и наставниците

Слободен печат

Врачено Рациновото признание за 2020 на Томислав Османли

Слободен печат

Швајцарците го одбија предлогот на десницата за ограничување на имиграцијата од земјите на ЕУ

Слободен печат

Инцидентите со полицајците под лупа на Македонскиот полициски синдикат

Биланси од судирите на Ерменија и Азербејџан во Нагорно Карабах (ВИДЕО)

Слободен печат