Поставени знаци за забрането капење во Охридско езеро! (ФОТО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Поставени знаци за забрането капење во Охридско езеро! (ФОТО)

Оваа информација заедно со фотографии ја објави универзитетскиот професор Самоил Малчевски на неговиот Фејсбук профил.

Во Охрид, на плажите на потегот од Самоиловата тврдина кон Партизан, Младост, од вчера се поставени знаци забpaнето капење. Станува збор за населбата Воска, тоа е првата населба од тврдината кон Струга.

Оваа информација заедно со фотографии ја објави универзитетскиот професор Самоил Малчевски на неговиот Фејсбук профил. Тој тврди дека забраната е резултат на загадувањето на езерото поради нефункционирање на колекторот.

Засега нема официјално објаснување ниту реакција од локалните власти.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close