Последната порака на Коби Брајант

Леброн Џејмс направи големо достигнување во кариерата ноќта меѓу саботата и недела, победувајќи го Коби Брајант на вечниот список на најдобри кошаркари во историјата на НБА, а Коби му остави шмекерска порака на Инстаграм.

Излезе дека била последна порака што ја оставил Коби пред трагичната смрт.

– Сега напад на 2-ро место, Леброн! Продолжи да го подобруваш нашиот спорт отворајќи го патот за следното достигнување – напиша Брајант.

Прочитајте и...  Спасовски: Инфраструктурното поврзување е клучно за развојот на Западен Балкан

Прочитај повеќе

Куќата во која пораснал Доналд Трамп повторно на продажба – цената непозната (ВИДЕО)

Слободен печат

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела во Истанбул

Слободен печат

Словенија е подготвена да ги затвори границите ако се зголеми ризикот од коронавирусот

Слободен печат

Белата куќа ќе побара дополнителни пари од Конгресот за борба со коронавирусот

Слободен печат

ХИВ позтивни жени во Јужноафриканската Република биле стерилизирани без нивна согласност

МИА Агенција

Исламски џихад го прекина огнот со Израел

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + 6 =

Прочитај повеќе

Кинескиот амбасадор во Москва тврди: Кина има вакцина за новиот коронавирус

МИА Агенција

Доларот профитира поради стравот од брзото ширење на коронавирусот

Слободен печат

Партијата на Харадинај бара да не се укинуваат таксите за српските производи

Слободен печат

Илјадници мајмуни заразени од коронавирус: Научниците експериментираат за да дојдат до ефикасна вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат

Нетанјаху нареди да продолжат нападите врз појасот Газа

МИА Агенција

Нови снимки на НАСА: На Антарктикот за шест дена се стопиле десет сантиметри мраз

Слободен печат