Последен „танц“ на Вардар пред своите навивачи

Македонскиот ракометен шампион Вардар, вечерва (20 ч.) за последен пат ќе настапи во Лигата на шампионите по најавата на сопственикот Сереј Самсоненко дека се повлекува од „црвено-црните“.

Соопштението на Самсоненко дека на крајот од сезоната се повлекува од Вардар, вечерашната пресметка со Пик Сегед, го направи првиот четвртфинален натпревар, емотитивен, како за ракометарите така и за фановите кои во последните шест години, под водство на Самсоненко, дишеа како еден.

Желбата на ракометарите е на својата верна публика која секогаш, и во успесите и во поразите,е со своите миленици.

– Ќе направиме се за да обезбедиме пласман на Ф4. Го играме последниот меч пред најдобрата публика во светот. Сите билети се продадени и не смееме да си дозволиме да не го одиграме овој натпревар најдобро што знаеме. Сакам да бидам коректен и да им подариме победа за крај – вели Дибиров.

Прочитајте и...  Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Најверните навивачи и целата македонска јавност се надева дека ќе се повтори минатата сезона, кога Самсоненко изјави дека го гаси женскиот клуб, по што проработе инаетот кај ракометарките и обезбедија пласман на завршниот турнир.

 

Прочитај повеќе

Мечевите во Лигата на нации ќе се играат на неутрален терен?

Слободен печат

Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Слободен печат

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Слободен печат

Официјално: Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“!

Слободен печат

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат