После Роналдо, и Модриќ му го исполни сонот на момчето кое го освои светот! (ВИДЕО)

Со над 200.000 илјади фанови Али Амир е популарна личност што навистина инспирира борејќи се против пречки со кои се соочува во животот.

Вистински пример за храброст и дух, Али Амир, момче без нозе, отпатува за Мадрид да го посети тренинг кампот на Реал Мадрид.

Таму се сретна со еден од фудбалерите на „кралскиот“ клуб, хрватскиот интернационалец Лука Модриќ со кој си ја подаваа топката.

Со над 200.000 илјади фанови на социјалните мрежи, Амир е популарна личност што навистина инспирира борејќи се против сите пречки со кои се соочува во животот.

– Најдобрите нешта во животот никогаш не се лесни – вели Модриќ во видеото со Амир додека жонглираат со фудбалската топка.

Прочитајте и...  Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Претходно истото го направи и со португалскиот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 16 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат