13 C
Скопје

После цел месец соопштена е вистинската причина за смртта на легендарниот Шон Конери!

На 31 октомври на Бахамите, почина легендарниот Џејмс Бонд – Шон Конери, а сега конечно се откри причината за смртта.

За многумина тој е единствениот Џејмс Бонд: Почина легендарниот Шон Конери

Според првичните информации беше соопштено дека актерот починал во сон, а сега се дознава дека причината за смртта биле пневмонија, респираторна слабост, старост и атријална фибрилација – неправилно чукање на срцето.

Профимедиа

– Таков живот не беше за него. Тој не беше во можност да се изрази во последно време. Барем почина во сон, беше многу мирно. Цело време бев со него и тој само заспа. Така сакаше и да биде – изјави сопругата на Шон, Мишелин, за Дејли меил.

Љубовната приказна на Шон Конери: Само една жена знаеше како да го заведе

Неговата сопруга изјави дека покрај Шон имала прекрасен живот и дека е среќна што заедно остареле, но и дека тој е човек на кој многумина треба да се угледуваат.

Прочитајте и...  Што треба да знаеме за ракот на матка?
Профимедиа

– Тој беше прекрасен човек и имавме одличен живот заедно. Тој беше човек на кој другите му се восхитуваа. Ќе ми биде тешко без него, го знам тоа. Но, свесна сум дека не може да траеме вечно – изјави Мишелин.

Тежок период за вдовицата на Шон Конери: Го изгуби сопругот и сега сакаат да ја судат за даночна измама

Покрај фановите со славниот Бонд се простија и бројни актери, политичари и познати личности. Скоро сите се согласуваат дека тој беше еден од најлегендарните актери, а почит му оддаде и сегашниот Џејмс Бонд – Даниел Крег.

Профимедиа

Фудбалската приказна за Шон Конери: Го одби Манчестер јунајтед и славниот Безби за да стане омилениот Џејмс Бонд

Поврзани вести

ВИДЕО + ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

М.Р

Хрватски експерт за кафе ја открива тајната за најубавото турско кафе

Слободен Печат

ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан… Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

М.Р

Работа од дома: Дали носењето пижами може да влијае на продуктивноста?

Слободен Печат

Природна „вакцина“ против настинки и вируси: Рецепт за силен имунитет кој може да го подготвите дома!

Слободен печат

Брз ручек за денес: Макарони од само 3 состојки, најкремастите тестенини кои ќе ги пробате!

Слободен печат

Остави Коментар