После Азар, Реал договори уште една ѕвезда на Челзи!? (ФОТО)

После ангажирањето на Еден Азар ова лето, Реал Мадрид договори уште едно доаѓање од Челзи, станува збор за еден од најбараните играчи за врска во светот, Н`Голо Канте.

Уште ова лето тренерот Зинедин Зидан имаше намера да го доведе својот сонародник, но безуспешно. Клубот од „Стемфорд Бриџ“ само поради забраната за доведување на играчи не сакаше да го пушти Канте.

Но, според пишувањето на британскиот „Сан“, премиерлигашот постигнал вербален договор со шпанскиот гигант според кој фудбалерот би требало да се пресели во Мадрид наредното лето 2020.

Прочитајте и...  Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Тоа не значи дека сите детали се завршени, а Челзи ќе го информира Реал доколку пристигне понуда за Французинот или доколку претходно одлучи да го продаде.

Канте минатата сезона беше еден од најважните играчи на Челзи и за 53 одиграни натпревари реализираше пет голови.

Прочитај повеќе

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Остави Коментар

14 − пет =

Прочитај повеќе

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат