После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од 30 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Јувентус ја оправда фаворитската улога против Торино (4:1).

Гол серијата ја стартуваше Дибала уште во третата минута од средбата, па зголеми Квадрадо по додавањето на Роналдо.

Непосредно пред паузата од пенал намали Белоти, а во вториот дел, поточно во 61 минута за 3:1 се погрижи Роналдо.

После 43 обиди, првата ѕвезда на „Старата дама“ конечно успеа да реализира од слободен удар. Конечниот епилог беше поставен во самиот финиш со автоголот на Џиџи.

На табелата Јуве е на првото место со 75 бодови, седум повеќе од Лацио кој својот меч ќе го има вечерва во дербито против Милан (21.45 часот), а претходно од 19.30 часот силите ќе ги одмерат Сасуоло и Лече.

Прочитајте и...  Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат