Поскапуваа горивата: Погледнете кои се новите цени!

Ноќеска на полноќ ќе возиме со поскапи горива за половина, односно за еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се зголемува за половина денар, и еден литар 98-октански бензин од вечерва на полноќ ќе чини 69.50 денари.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОДИЗЕЛ се зголемуваат за по еден денар. Тоа значи дека 95-октанскиот бензин ќе чини 67.50 денари, додека дизелот ќе чини 62.50 денари.

За еден денар се зголемува и малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), и сега ќе изнесува 52,50 ден/лит.

Прочитајте и...  Официјално објаснување од СЗО: Еве колку време се задржува корона вирусот на заштитните маски

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Стравотна тишина и бројни полициски контроли на скопските улици (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Проповедник позитивен на коронавирус посетил 15 села во Индија, засега непознато колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат

Го бранеше Трамп со тезата дека коронавирусот е измама на демократите, па доби отказ од Фокс њуз

Слободен печат

Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Слободен печат

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Сите баратели на азил во Португалија ќе станат постојани резиденти

Слободен печат