Посен колач со мармалад и кокос – Слободен печат
ЕспресоХрана

Посен колач со мармалад и кокос

Состојки:

250 гр. брашно

200 гр. шеќер

300 мл. кисела вода

120 мл. масло

1 пециво

100 гр. кокос

2 лажици какао

2 лажици мармалад

Подготовка:

Измешајте ги шеќерот, водата, маслото, брашното и пецивото. Откога состојките ќе се соединат, додадете го кокосот, какаото, 2 две лажици мармалад и добро промешајте.
Печете 20 минути на температура од 200 степени. Откако ќе се олади, премачкајте го колачот со прелив од какао

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close