Посебен режим на Илинденска поради снимање на филм – Слободен печат
ВестиСкопје

Посебен режим на Илинденска поради снимање на филм

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен денеска и утре од 21 до 6 часот на булеварот Илинден во близина на Градскиот поради снимање филм во организација на ДФПУ „Вертиг висуал“ ДОО Скопје.

Од овие причини, како што информира МВР, сообраќајот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close