Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски доживеал сообраќајка – Слободен печат
Хроника

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски доживеал сообраќајка

Сообраќајката се случила на крстосницата со булевар „Србија“, булевар „Јане Сандански“ и булевар „В.С.-Бато“ во Скопје.

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски беше повреден во сообраќајка која се случила на 14.04.2019-та околу 04:00 часот.

Сообраќајката се случила на крстосницата со булевар „Србија“, булевар „Јане Сандански“ и булевар „В.С.-Бато“ во Скопје.

М.И. (34) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки, изгубила контрола над возилото и излетала од коловозот.

Возачот и сопатникот Т.А. (42) од Скопје биле пренесени во Ургентен центар-Скопје.

На М.И. и се констатирани тешки телесни повреди, додека кај Т.А. се констатирани телесни повреди.

Слободен печат стапи во контакт со портпаролот на МВР, кој потврди дека се случила оваа сообраќајка во која тој бил сопатник. Ангеловски изјави дека нема посериозна повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close