„Порно“ наставничка од Куманово отстранета од скопско основно училиште - Слободен печат

„Порно“ наставничка од Куманово отстранета од скопско основно училиште

Во основното учичиште „Лазо Ангеловски“ од скопската населба Аеродром „порно“ учителка која била избркана од училиште во Куманово поради експлицитни фотографии на Фејсбук, веќе една година работела како замена во училиштето, а родителите велат дека оваа вест е вистински шок за нив пред почетокот на учебната година.

“Учителката е избркана од училиштето во Куманово заради објавување на експлицитни фотографии и видеа. Изгуглајте – Учителката од Куманово” – вака гласи пораката од анонимен испраќач со која биле алармирани родителите на децата од основното училиште.

Загрижените родители се обратиле до директорот на училиштето, Перо Арсеновски, а тој им одговорил дека нема време да се занимава со тоа.

Откако не наишле на разбирање кај Арсеновски, родителите веднаш се упатиле во Општина Аеродром, каде барале средба со градоначалникот Златко Марин, наведува Алфа телевизија.

Прочитајте и...  Офицерот на ЦИА кој го организирал убиството на Сулејмани загинал во падот на авионот во Авганистан

Додека биле во исчекување дали педагогот на паралелката во скопското основно училиште ќе биде заменет со нов, еден од родителите дознал дека децата имаат нова наставничка која во краток период била известена дека ќе го преземе раководството на одделението.

Прочитај повеќе

Руски министер: Земји победници од Втората светска војна денес се соочуваат со неонацизам

Слободен Печат

Утврден текстот на Предлог – законот за заштита на личните податоци

Слободен печат

Усвоен извештајот до УНЕСКО за зачувување на природното и културното наследство во Охридскиот регион

Слободен печат

Брод со над 400 мигранти доби дозвола да се закотви во Италија

Слободен печат

Владата го прифати барањето за итна изградба на поликлиника во Општина Бутел

Слободен печат

Отстранет камп во Париз, евакуирани над 1.400 мигранти и бегалци

Слободен Печат

Остави Коментар

two × four =

Прочитај повеќе

Нова власт- нови кандидати за амбасадори?!

Слободен печат

Жбогар: Се надеваме дека Законот за ЈО ќе биде донесен пред Собранието да се распушти

Слободен Печат

Марковиќ го повика српскиот поглаварот на СПЦ во Црна гора на дијалог

Слободен Печат

Земјотрес со јачина од 5.2 степени регистриран во Грција

Слободен печат

Македонското и грчкото малцинство во Албанија бара од Рама да објасни зошто не се донесени подзаконските акти за малцинствата

Слободен Печат

Град Скопје финансиски поддржа 237 проекти од областа на културата

Слободен печат