„Порно“ наставничка од Куманово отстранета од скопско основно училиште

Во основното учичиште „Лазо Ангеловски“ од скопската населба Аеродром „порно“ учителка која била избркана од училиште во Куманово поради експлицитни фотографии на Фејсбук, веќе една година работела како замена во училиштето, а родителите велат дека оваа вест е вистински шок за нив пред почетокот на учебната година.

“Учителката е избркана од училиштето во Куманово заради објавување на експлицитни фотографии и видеа. Изгуглајте – Учителката од Куманово” – вака гласи пораката од анонимен испраќач со која биле алармирани родителите на децата од основното училиште.

Загрижените родители се обратиле до директорот на училиштето, Перо Арсеновски, а тој им одговорил дека нема време да се занимава со тоа.

Откако не наишле на разбирање кај Арсеновски, родителите веднаш се упатиле во Општина Аеродром, каде барале средба со градоначалникот Златко Марин, наведува Алфа телевизија.

Прочитајте и...  Десетици демонстранти, повеќето жени, уапсени во Белорусија (ФОТО+ВИДЕО)

Додека биле во исчекување дали педагогот на паралелката во скопското основно училиште ќе биде заменет со нов, еден од родителите дознал дека децата имаат нова наставничка која во краток период била известена дека ќе го преземе раководството на одделението.

Прочитај повеќе

Министерката Шахпаска отстрани дилема: Пензија на 64, односно 62 години ќе биде задолжителна само во јавниот сектор, не и во приватниот

Слободен печат

Косовски угостители на протест во Приштина: Се кршеа чаши пред Владата во знак на незадоволство од мерките за Ковид-19

Слободен печат

Невреме во Грција: Трета жртва на циклонот „Јанос“

Слободен печат

Крит не престанува да се тресе: Нов земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер

Слободен печат

Ципрас: Мицотакис должи извинување на Грците за измамите, лагите, омразата и поделбите за Договорот од Преспа

Слободен печат

Комисијата за заразни болести утре одлучува за дневниот престој во училиштата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Порака на лекарка од Хрватска: Правете хигиена на носот со солен раствор, Ковид-19 и другите вируси не го сакаат

Слободен печат

Ризик од „епидемиска кохабитација“: Француски пратеници апелираат на масовна вакцинација против сезонски грип

Слободен печат

Крадци фрлиле око на Студенчишкиот канал во Охрид: Украдена бродска опрема од пловни објекти

Слободен печат

Бизнис заедницата ќе има даночна предвидливост: Министерството за финансии ќе воведе даночен календар

Слободен печат

Сообраќајни контроли на МВР: Нови 339 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Ковид-19 во светот низ бројки: Заболени над 31 милион лица, 22 милиона оздравени и речиси милион починати

Слободен печат