Поранешниот супермодел се пофали со својата витка фигура во 55-та година: Се уште ги носам бикините од пред 30 години! (ФОТО)

Паулина Поризкова во 1984 година се појави на насловната страна на магазинот „Sports Illustrated“. Денес таа има 55 години и има еднакво завидна фигура како и во младоста.

инстаграм

Таа често ја покажува својата витка линија на Инстаграм и плени со внимание, а овој пат се пофали дека се уште одлично ѝ стои бикинито старо повеќе од две децении. Супермоделот со рацете ги прекри градите и ги истакна цврстите стомачни мускули.

инстаграм

Иако Поризкова според нејзини изјави, во младоста пушела цигари и лошо се хранела, со текот на годините ја сфатила важноста на здравиот живот. Таа тренира од 40-те и тоа ѝ одговара и ментално и физички.

инстаграм

„Започнав да вежбам за да си помогнам да ги смирам паничните напади и да се ослободам од антидепресиви. Сфатив дека вежбањето ме држи под контрола и се чувствувам многу подобро“, рекла манекенката.

Прочитајте и...  После цел месец соопштена е вистинската причина за смртта на легендарниот Шон Конери!
инстаграм

Токму поради планираната исхрана и редовниот тренинг, таа дури и во 56-та година жари и пали.

Поврзани вести

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?

Слободен Печат

Ен Хатавеј прозборе за животот во изолација и за сите предизвици што ги донесе пандемијата

Слободен Печат

Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот

Слободен печат

ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Слободен Печат

Колку долго смеат да се користат капките и спрејовите за нос?

Слободен печат

Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian