Поранешниот сопруг на Северина се огласи по информацијата дека физички го злоставувале нивниот син (ВИДЕО)

Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина Којиќ се огласи по изјавата на пејачката дека нивниот син Александар (7) бил физички злоставуван во  училиште и дека не сакале да го пуштат да излезе од училницата.

– Игор Којиќ го испровоцира тој инцидент со своето насилно и непримерно однесување, поради кое училиштето морало да викне полиција – започнал Поповиќ.

– Можам да ви кажам дека се слушнав со детето во тој момент и тука нема зборови за било какво злоставување. Инцидентот е испровоциран за да се направи сензација. Испровоциран е од две причини. Прво да се направи сензација за да се привлече внимание кон Северина поради промоција на нејзината нова турнеја, а второ – очекуваме многу важна пресуда во една постапка која ја водиме. – рекол Поповиќ.

Фото: Приватна архива

Она што потполно збунува ако е вистина ја демантира Северина и нејзината приказна. Вистина е дека Северина наводно во 16:40 часот дошла во училиштето за да ја земе торбата која ја заборавил Александар, а пред тоа изјавила дека поради повреда не може да дојде да го превземе детето.

Северина на прес-конференцијата рекла дека нејзиното дете не сакале да го пуштат да излезе од училницата и дека учителките не дозволиле Игор Којиќ да го однесе дома.

– Во петокот на 11 октомври во Основото училиште Матија Губец каде мојот син е во меѓународното одделение се случи инцидент кога на мојот сопруг не му беше дозволено да го земе моето дете. Учителките го заклучиле во училницата цели два часа, а со тоа го повредиле и физички и психички – ја започнала Северина конференцијата.

Открила и дека нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ  се договорил со управничката на училиштето дека никој освен него не може да го земе нивното дете од училиштето, иако како што таа тврди, на нејзиниот сопруг Игор Којиќ му е тоа судски дозволено. Северина исто така кажала дека управителката не се појавила тој ден на училиште и дека има бројни тужби од останати мајки чии деца учат во тоа училиште.

Наводно Поповиќ ја платил кампањата на градоначалникот Милан Бандиќ, а училиштето во кое оди Александар е во склоп на градската управа.

Погледнете што кажа Северина на прес-конференцијата:

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат