Поранешниот сопруг на Линда Еванџелиста е обвинет за силување на тинејџерки!

Жералд Мари, поранешниот сопруг на супермоделот Линда Еванџелиста, е обвинет дека силувал неколку манекенки и тоа во период кога бил на чело на една позната модна агенција.

Како што се наведува во обвинението, најмладата манекенка имала 17 години.

Против Жералд Мари кривична тужба поднела манекенката Каре Отис, некогашна сопруга на актерот Мајкл Рурк.

Целиот случај е презентиран на судот во Париз, меѓутоа се уште не е започната кривична постапка.

Жералд Мари ги негираше овие обвинувања.

Фото: Профимедиа

Тој беше во брак со Линда Еванеџелиста од 1987 до 1993 година.

 

Прочитајте и...  Ума Турман има ново момче: „Стројник“ им било неговото куче!

Поврзани вести

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат

Броиме калории: Дали ајварот ќе ве здебели?

Слободен Печат

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат

Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Слободен Печат

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат

Никол Португалски провоцира: Дали пораките и фотографиите од нејзиниот Инстаграм се упатени кон Бред Пит?

Слободен Печат

Остави Коментар