Поранешниот селектор на Србија позитивен на корона

epa08644697 Coach Ljubisa Tumbakovic of Serbia reacts during the UEFA Nations League Group stage match between Russian and Serbia in Moscow, Russia, 03 September 2020. EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Само неколку часа откако легендата на Партизан, Ненад Бјековиќ е примен во болница поради коронавирус, српските медиуми дека и штотуку отпуштениот селектор Љубиша Тумбаковиќ е позитивен на ковид-19.

За разлика од Бјековиќ кој сега е потпретседател на Фудбалската федерација на Србија, Тумбаковиќ има поблаги симптоми и нема потреба да остане на болничко лекување туку е испратен во самоизолација.

Видео на денот