20 C
Скопје

Поранешниот селектор Хаџиевски дел од елитата во ОАЕ

Ѓоко Хаџиевски е моментно тренер на Емирати, екипа со која успеа на едно коло пред кранот на сезоната да обезбеди промоција во елитната лига на Обединетите Арапски Емирати.

Во последниот натпревар клубот на поранешниот македонски селектор триумфираше убедливо со 6:0 против тимот на Масафи.

На табелата на второто место се наоѓа Емирати со 40 бодови, три помалку зад водечкиот состав на Ал Урооба.

Последниот дуел Емирати ќе го има на 24 април против претпоследнорангираниот Масфут.

На Хаџиевски во клубот му помагаат Никола Аврамовски, Филип Деспотовски и Филип Маџовски.

Поврзани вести

Борјан Георгиевски: Татко ми беше шампион  во сè

Слободен печат

ВИДЕО: Алиоски збесна бидејќи бил плукнат од Мекнил

Слободен печат

Проблеми во рајот: Сопругите и девојките на играчите на Челси внесуваат немир во тимот

Слободен печат

Американците ја одбија понудата на газдата на Спотифај да го купи Арсенал

Слободен печат

ВИДЕО: Коби Брајант постхумно примен во Куќата на славните, емотивен говор на сопругата Ванеса

Слободен печат

Зидан донесе конечна одлука, Перез го сака Италијанецот наместо клупската легенда

Слободен печат

Остави Коментар