Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Британскиот милијардер Берни Еклстон го чека првото дете со Италијанката Фабијана Флоси.

Поранешниот сопственик на Формула 1, Берни Еклстон ќе биде татко на 90 години. Тој сега има 89 години, а ќе го добие четвртото дете и тоа со 46-годишната Фабиана Флоси.

Има пет внуци, а на 28 октомври годинава ќе го прослави својот 90 роденден. Првпат се ожени во 1952 година, и тоа со Ајви Бамфорд (не е познато кога се разведоа), со која има ќерка Дебора (65).

Британскиот милијардер во 1985 година стапи во брак со Славица Еклстон од Риека, Хрватска. Имаат две деца, Петра (29) и Тамара (35), а се разведоа во 2009 година.

Три години подоцна Еклстон се ожени со Флоси, потпретседателката за маркетинг за Гран При во Бразил.

Прочитајте и...  Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Како што пренесуваат светските медиуми, богатството на поранешниот газда на Ф1 се проценува на 3,2 милијарди долари.

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат