Поранешниот европски шампион Цибона ги отпушти сите вработени

Поранешниот европски кошаркарски шампион Цибона поради финансиски причини но и поради пандемијата на коронавирусот, им даде отказ на сите вработени.

Хрватските медиуми пренесуваат дека се отпуштени сите вклкучувајќи го и тренерот Иван Велиќ и неговите помошници.

Директорот Домагој Чавловиќ најави дека ова не се трајни откази туку привремена мерка додека трае кризата со коронавирусот.

Засега не е познати дали отказ добиле и сите кошаркари на екипата, бидејќи се преговара со нив за да добијат помалку од договорените 10 рати.

Прочитајте и...  На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат