Поранешниот член на „Браво бенд“, Жика најавува нова песна! - Слободен печат

Поранешниот член на „Браво бенд“, Жика најавува нова песна!

За пејачот Живко Динев или познат како Жика од „Браво Бенд“ по се изгледа ќе премине во традиција овој период од годината да ја чести својата публика со нова музика за душа.

Тој на крајот од минатиот месец декември 2018 година, точно пред прагот на Новата Година издаде видео материјал со преработка на 15 музички бисери кои беа внимателно избрани за празничниот период.

Проектот на Жика беше реализиран заедно со неговите колеги, пријатели и музички соработници.

Сега, токму пред крајот на 2019 година Живко најавува уште една преработка на народна песна насловена „Лудо младо“ чиј аранжман на новата верзија е на Никола Автовски, текстот е на Ѓорѓи Калајџиев, а за пакетот да биде целосен, Динев не исклучува ниту видео спот кој го најавува наскоро.

– Годината ја заокружувам со доста работа и проекти кои верувам дека ќе и се допаднат на мојата публика. Покрај „Лудо младо“ и спотот за истата, се работи и на уште една македонска песна во 7/8 ритам која е дело на Дарко Илиевски, текстот на Борче Нечовски, а ќе биде промовирана заедно со видео, најавува Живко.

Инаку Жика, неговата колешка Сања Чинчева – Барби и Гоце од „Ситнезис“ ќе ги забавуваат нашинцие во Германија.

 

Прочитај повеќе

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Слободен печат

Британската ријалити ѕвезда го смени личниот опис со пластичните операции! (ФОТО)

Слободен печат

Гола нога, шлиц до колкови, а градите „кипат“! Карлеуша во оваа комбинација би го „стопила“ и најголемиот снег! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан ги шокираше фановите со големината на својата бања! (ФОТО)

Слободен печат

ПОВТОРНО Е ЖЕШКА: Ана Николиќ се соблече и покажа дека има се што секоја жена го посакува (ФОТО)

Слободен печат

Мексиканската Барбика ја засени познатата водителка за временска прогноза! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

fourteen − three =

Прочитај повеќе

Следниот агент 007 нема да биде жена: Може да биде било која боја, но ќе биде машко!

Слободен печат

Анџелина Џоли ќе стане мајка по седми пат!

Слободен печат

Бети Вајт откри како да доживеете стотка

Слободен печат

Мрачната страна на авторот на „Алиса во земјата на чудата“: Родителите ги тргале своите деца од него!

Слободен печат

Тука можете да дознаете дали кучето умира во некој филм

Слободен печат

Дали машките бебиња навистина плачат со пониски тонови, а женските со повисоки?

Слободен печат