Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ се соблече во карантин и ја „вжешти“ атмосферата! (ФОТО)

Популарната манекенка и модел кој се прослави на ревиите на некогаш престижната „Викторија Сикрет“ ревија, Роузи Алис Хантингтон-Вајтли ги поминува деновите како поголемиот дел од светската популација – во изолација, каде што е со својот сопруг Џејсон Статам и син, а слободното време го поминува на друштвените мрежи и преку виртуелна комуникација со пријателите, но и фановите.

Таа е позната по тоа што на Инстаграм често ги споделува своите шик модни комбинации, а жените ги обожаваат фотографиите од нејзиниот плакар каде може да видат што одбрала прекрасната русокоса. Но, бидејќи сега поголем дел од времето е во тренерки, не значи дека на нејзиниот профил е „досадно“… токму спротивното!

Атрактивната манекенка се реши да ја „загрее“ атмосферата, така што објави фотографија со сиви долни тренерки, додека горе не носеше ништо.

View this post on Instagram

Sweats 🤍 @_lestien #ad #gifted

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

„Ангелот“ позира пред огледало, истакнувајќи ги своите совршено обликувани стомачни мускули, а бујните гради ги скри со рацете. Очекувано, фотографијата доби преку 300.000 лајкови и бројни позитивни коментари.

Инаку, Роузи редовно објавува и фотографии без никаква шминка во карантин, докажувајќи дека таа воопшто не и ни треба, а ги повика и фановите да останат во контакт со своите блики и се надева дека во овие тешки времиња сите ќе се прилагодат на животот во карантин без непотребни излегувања.

 

Прочитајте и...  Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Прочитај повеќе

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски