Поранешниот ангел на Викторија Сикрет позираше гола за насловната на „Вог“: Ирина Шајк во „жешко“ издание! (ФОТО)

инстаграм

Русинката Ирина Шајк за насловната страна на „модната библија Вог“, позираше потполно гола, покривајќи ги интимните делови со керамики плочки.

Фотосесијата за магазинот била снимена во градината на Донатела Версаче, во Милано, а манекенката за ова искуство изјави:

„Многу сум среќна што бев во една посебна куќа на Версаче во Милано“

View this post on Instagram

?

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Прекрасната Ирина ќе се најде и на насловните страни на чешкиот и словачкиот „Вог“ во ноември.

Видео на денот