Јанева не е повеќе гевгелиски обвинител - Слободен печат

Јанева не е повеќе гевгелиски обвинител

Советот на јавни обвинители денеска го стави надвор од сила решението со кое и мирува функцијата на Катица Јанева во гевгелиското Јавно обвинителство, рече на денешната прес-конференција, Ацо Колевски, претседател на Советот на јавните обвинители.

– Со тоа што е определено дека е ставено вон сила решението со кое и мирува функцијата како јавен обвинител во ОЈО Гевгелија, фактички и веќе не може да ја обавува функцијата како јавен обвинител – изјави Колевски.

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е во притвор за случајот „Рекет“. Таа во саботата беше разрешена од функцијата Специјален јавен обвинител од страна на Советот на јавни обвинители поради нестручно и несовесно работење.

Прочитајте и...  Македонски државјанин уапсен со 6,5 килограми хероин во Србија

Прочитај повеќе

Македонски државјанин уапсен со 6,5 килограми хероин во Србија

МИА Агенција

Негувателката која тепаше дете во скопска игротека останува во притвор, ОЈО Скопје покрена обвинение (ВИДЕО)

Слободен печат

На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Слободен печат

Скопјанец со изгореници пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Слободен печат

Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Момче од Орешани уценувал познаничка со компромитирачки фотографии

Горан Наумовски

Остави Коментар

five × one =

Прочитај повеќе

Психијатриско лекување за скопјанецот кој си го уби братот

Гореа два автомобили во Скопје

Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Слободен печат

Дваесеттина повредени во сообраќајка помеѓу автомобил и автобус на автопатот Куманово-Табановце

Слободен печат

Запалени седум контејнери во Скопје

Слободен печат

Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Слободен печат