Поранешната прва дама сосема искрено: „Верувам дека на 50 години конечно станувате жена, таа млада девојка во вас дефинитивно повеќе ја нема“.

Во пресрет на објавувањето на нејзиниот нов албум, поранешната прва дама на Франција и поранешен супермодел, Карла Бруни, даде интервју за Вог, во кое, покрај музиката, зборуваше и за стареењето

Фото: Профимедиа

Денешната 52-годишна Карла Бруни помина низ многу животни промени за да стигне до местото каде што е денес. Започна како модел, а наскоро, заедно со Наоми Кембел, Клаудија Шифер, Синди Крафорд и други претставници на таа генерација, стана еден од супермоделите од 90-тите. Откако се докажа во модниот свет, се сврте кон музиката, го издаде својот прв албум во 2002 година, а потоа, во брак со Никола Саркози, стана прва дама на Франција.

Фото: Профимедиа

Во најновото интервју, кое го даде за Вог по повод објавувањето на нејзиниот нов албум, таа зборуваше за многу работи, а еден од најинтересните детали е секако оној во кој како мајка на две деца зборува за стареењето.

Прочитајте и...  Фаталната Ана Гарднер: Најголемата љубов на Френк Синатра и Ернест Хемингвеј
Фото: Профимедиа

„Верувам дека на 50 години конечно станувате жена. Таа млада девојка во вас дефинитивно повеќе ја нема, но сепак можете сеуште да танцувате одвнатре како тинејџерка. Педесет е кога општеството ќе ти каже дека е готово – сега си возрасен. И таа последна шанса да бидеш млада девојка повеќе ја нема.

Поврзани вести

Фаталната Ана Гарднер: Најголемата љубов на Френк Синатра и Ернест Хемингвеј

Слободен Печат

Жан Клод Ван Дам го прослави 60-от роденден, му честиташе и Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Слободен печат

Дали асертивната комуникација е клучот за квалитетни меѓусебни односи?

Слободен Печат

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат

Никол Шерцингер изгледа неверојатно во својата петта деценија (ФОТО)

Слободен Печат

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар