Поранешната девојка на Роналдо се вери со милјардер и доби прстен од 950.000 евра! (ФОТО) - Слободен печат

Поранешната девојка на Роналдо се вери со милјардер и доби прстен од 950.000 евра! (ФОТО)

Поранешната девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо, актерката и манекенка Џасмин Ленард се сврши со момчето, милјардерот и бизнисмен Мохамед Ал Саиф.

Бизнисменот ја запросил Џасмин со прстен вреден 950.000 евра.

 

View this post on Instagram

 

#beachbum #mydubai #beachbaby #littlething #queenofthedamned

A post shared by QUEEN OF THE DAMNED (@jasminescarletlennard) on


Таа и нејзиниот вереник планираат да се венчаат за новогодишната ноќ во Лондон, во друштво на своите роднини и пријатели.

– Тој ја купува секоја кутија за мене. Тој е се што секогаш сум посакувала и многу сум среќна што ќе се омажам за најчудесниот човек и најголемата моја љубов – рекла манекенката за „The Sun“.

 

View this post on Instagram

 

🐱💎

A post shared by QUEEN OF THE DAMNED (@jasminescarletlennard) on

Актерката својот вереник го запознала на вечера преку заеднички пријатели. Кога Мухамед се вратил во Дубаи, тие непрекинато си пишувале, а потоа таа заминала на летување кај него.

 

View this post on Instagram

 

☺️👸🏻🖤🇦🇪

A post shared by QUEEN OF THE DAMNED (@jasminescarletlennard) on

Да потсетиме, Џасмин покрај Роналдо беше во врска и со членот на британскиот шоу-програм, Сајмон Кауел.

 

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 5 =

Прочитај повеќе

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат