Поранешен фудбалер на Шалке пронајден жив откако четири години се водеше како мртов

Јаник Камба во филмска приказна успеа да ги измами осигурителните компании.

Поранешниот фудбалер на Шалке, Јаник Камба е жив, тврди „Билд“ кој исто така наведува дека играчот ја лажирал својата смрт пред четири години поради измама со осигурувањето.

Имено сите германски медиуми во 2016 година објавија дека Камба доживеал сообраќајна несреќа во Конго и тогаш е прогласен мртов.

Од него се прости и Шалке, клубот за кој Камба настапуваше со сите младински селекции, како и поранешниот голман на тој тим, а сега на Баерн, Мануел Ноер.

„Билд“ пишува дека Камба тогаш ги искотистил своите врски во Конго за да ги измами осигурителните компании по што на неговото семејство му биле исплатени неколку стотици илјади долари.

Камбга наводно сега живее во германската покраина Рур, од каде е и Шалке, но под друго име и работи во енергетска компанија.

Прочитајте и...  Државата Оклахома со ултиматум за НБА тимот: Доколку клечат на интонирање на химната ќе плаќаат поголем данок

– Истрагата е во тек. Проверуваме дали станува збор за измама – изјави обвинителката Анет Милик.

Прочитај повеќе

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат