Поради тешкотии во движењето, кралицата Елизабета нема да присуствува на отворањето на парламентарната седница

Британската кралица Елизабета Втора нема да присуствува на утрешното отворање на парламентарната седница поради тешкотии со движењето, соопшти Бакингемската палата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Принцот Чарлс ќе го прочита нејзиниот говор во кој традиционално се презентира владиниот дневен ред за следната седница на Парламентот. Ќе присуствува и внукот на кралицата, принцот Вилијам. … Продолжи со читање Поради тешкотии во движењето, кралицата Елизабета нема да присуствува на отворањето на парламентарната седница